گل های خوراکی-edible Flowers

Filed under: Flowers/ گل ها

از زمان های بسیار دور، مردم بسیاری از گل های خوراکی در رژیم غذایی خود بهره می گرفتند بدون اینکه از مزایای آن ها برای بدن خود آگاهی کاملی داشته باشند.
یکی از این گل های خوراکی، گل سرخ و یا همان گل محمدی است که در ایران حتی از عصاره آن نیز به عنوان گلاب استفاده های بسیاری می شود. این گل، دارای مقادیر بسیاری ویتامین C است.
گل قاصدک نیز مقادیر زیادی ویتامین Aدارد.
نکته قابل توجه دیگر در مورد گل های خوراکی این است که این گیاهان دارای حداقل 95 درصد آب هستند و به علت همین مقدار آب نیز بسیاری بر این باورند که گل ها نمی توانند مواد مغذی داشته باشند اما این باوری کاملا اشتباه است چراکه این گیاهان مقادیر بسیار زیادی مواد مغذی دارند که هر یک برای بدن لازم و مفید است.
بنابراین دانشمندان توصیه می کنند می بایست از گل های خوراکی در حد امکان در رژیم های غذایی استفاده کرد تا بدنی همواره سالم و قوی داشت./
ارسال هدایا ، دسته گل های بهاری و سبد های گل به مناسبت روز مادر ، دسته گل های بهاری و سبد های گل با سایت www.golbeiran.com آسانتر می باشد ” گل به ایران ” به مناسبت روز مادر ،گل های متنوع و زیبا وگلدان های سبز و انواع سبد های گل و میوه ودسته گل ها ی دلخواه همراه با هدایا ،شیرینی ها ،کیک ، شکلات سفارش شما را ارسال می دارد

1 Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Customer Care: 416 356 7478